KADRA

Agata Stachów:
Prowadzę z mężem ośrodek “Ku dobremu”. Jestem żoną, matką i… psychologiem, ale przede wszystkim człowiekiem. Dom “Ku dobremu”, jak czasem mówią o ośrodku podopieczni, to miejsce stworzone z pragnienia dawania siebie,dzielenia się swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami. Zmienia życie podopiecznych, ale też moje, mojej rodziny oraz pracowników. W wolnych chwilach biegam i chodzę po górach, ostatnio mogę się poszczycić supersmacznym ciastem marchewkowym mojego wykonania.
Dariusz Stachów: Się macie, to ja: wieloletni przyjaciel Billa i Boba, Włóczykij poszukujący swego przeznaczenia niczym Geralt z Rivii, przez góry i doliny, krok za krokiem w towarzystwie młodych wiekiem i duchem ludzi o sercach śpiewających dumkę w aranżacji Malcolma Maclarena.
Agnieszka Królikowska:
Do zespołu “Ku dobremu” przyciągnęła mnie chęć niesienia pomocy innym, dołączyłam 15 marca 2019 roku przychodząc na staż i tak już zostałam… 🙂 Jestem żoną, matką dwójki synów. Moją pasją są wędrówki po górach, które dają mi siłę, ciszę i spokój, a także bieganie, które przypomina mi, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych oraz jazda konna, która pozwala mi mierzyć się z samym sobą. Jestem wdzięczna, że mieszkam wśród gór, dzięki temu Kudowa-Zdrój jest moim miejscem na ziemi.
Do tego, aby wyjść z trudności (w tym uzależnienia) potrzebny jest drugi człowiek i ja chcę być tą osobą, dzięki której mogą nauczyć się rozwiązywać swoje problemy. Ja też ciągle uczę się od Podopiecznych empatii, tolerancji, miłości, szacunku, akceptacji. Są to wartości, którymi pragnę się w życiu kierować.

Anna Wajda: pedagog, oligofrenopedagog, profilaktyk uzależnień behawioralnych, psychoterapeuta uzależnień w okresie certyfikacji.Jestem absolwentką  Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Uczestniczyłam w wielu specjalistycznych szkoleniach w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, pracy z osobami uzależnionymi. Jestem realizatorem programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie przy wykorzystaniu Modelu Duluth. Jestem członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespołu Interdyscyplinarnego. Od lat zajmuję się problematyką rozwoju dzieci i młodzieży, ich relacji w rodzinie i szeroko pojętą profilaktyką zachowań ryzykownych. Jestem zaangażowana w działania interdyscyplinarne działające na rzecz zapobiegania przemocy. Posiadając uprawnienia mediatora byłam koordynatorem projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie. Całoroczny i całoszkolny projekt mediacji rówieśniczych w ziębickich szkołach”. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuję jako realizator programów profilaktycznych i zajęć psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży.  Odbyłam wiele szkoleń i warsztatów w zakresie pomocy pedagogiczno – psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Ukończyłam m.in.  szkolenie z zakresu metody Trening Zastępowania Agresji (TZA-ART) w Warszawskim Instytucie Profilaktyki Fundacji KARAN.Praca z młodzieżą i ich rodzinami daje mi wiele satysfakcji. Od Nich wiele się uczę. Prywatnie spełniona i kochana żona, szczęśliwa i dumna mama Karoliny i Michała oraz współwłaścicielka chodzącego własnymi ścieżkami kota bengalskiego Asmodeusza.Najlepiej odpoczywam wśród szumu fal morskich i temperaturze równikowej. Jednakże klimatem strefy umiarkowanej w czasie wolnym również nie pogardzę.

 

Joanna Mikusek-Przystajko: z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagożką. Dużo by pisać o ukończonych kursach, szkoleniach, warsztatach… Od samego początku na pokładzie Ku dobremu. Kocham historię i podróże. Lubię tworzyć, dekorować, remontować, wycinać, rysować, szydełkować… jest tego sporo. Mam swój ogród, w którym co rusz pojawiają się nowe rośliny. W każdej wolnej chwili czytam, zwłaszcza kryminały. Nakręcają mnie moje marzenia, które niezmordowanie realizuję (jedno z ostatnich możecie obserwować na FB: Noclegi na Turystycznej). Od zawsze mieszkam w Kudowie-Zdroju. Tu mam wszystko: górki, lasy, tajemnice… I jedną Wam zdradzę: świetnie gotuję 😉 A najbardziej lubię rogale Romka.

 

Roman Miliński – W ośrodku “Ku dobremu” pracuję od 1,5 roku. Sam mam doświadczenie uzależnienia,od 25 lat jestem abstynentem. Poznawałem chorobę w Instytucie Psychologi Zdrowia na szkoleniach PRO i PRO 2. Ukończyłem 2 – letni kurs Polsko – Niemieckiej Fundacji DeIgnis. Kocham pracę z młodzieżą. Chcę przekazać innym informacje o chorobie, również poprzez swoje świadectwo życia – że można się cieszyć z życia, kochać siebie i innych bez używek.
Od roku biegam. Od zawsze lubię chodzić po naszych górach – w końcu przecież urodziłem się w Karkonoszach, a mieszkałem pod Chojnikiem. Stawiam na dokształcanie się i rozwój. Lubię gotować i piekę super rogaliki (zespół potwierdza” :-))